JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O VLASY BĚHEM LETNÍCH MĚSÍCŮ?

TRÁPÍ VÁS V LÉTĚ RYCHLEJŠÍ BLEDNUTÍ BARVY VLASŮ, ZTRÁTA LESKU, KREPATĚNÍ A ČASTĚJŠÍ TŘEPENÍ DÉLEK? NEBOJTE SE, NEJSTE V TOM SAMI.

Nakoukněte společně s námi pod pokličku problematiky letní vlasové péče a naučte se o vlasy pečovat s láskou, efektivně a chytře. 

Blednutí barvy, ztrátu lesku a zhoršení kvality vlasů v letních měsících jsou obtíže, které trápí nejednu z nás. Ovlivňuje je sluneční záření, mořská voda, chlorované bazény a prachové nečistoty z okolního prostředí, které se více víří díky extrémnímu suchu a usazují se ve vlasech. Existuje ale další, velmi významný a často opomíjený faktor, kterým je nešetrné mechanické zacházení s vlasy, způsobující jejich následné poškození, nevhodným způsobem mytí, česání, žehlení a fénování.

 

“Sami jste to určitě zažili, jste na dovolené, celý den se sluníte u vody, poctivě se mažete krémem s ochranným faktorem, ale vlasy mácháte ve slané vodě či chlorovaném bazénu a sluníte, jen tak, bez ochrany. Navečer rychle rozčesat, jenže to po celém dni opakovaného slunění, namáčení a sušení vlasů na přímém slunci moc nejde. Tak zaberete, ať to je hlavně rychle, umýt, vysušit fénem “šup, šup”, upravit žehličkou nebo kulmou (samozřejmě nedosušené, stále vlhké vlasy), nalíčit se a hurá na večeři. A takhle se to opakuje každý den."  "Připomíná vám to vaši dovolenou?" :)

MĚJTE TECHNIKU PÉČE O VLASY PEVNĚ VE SVÝCH RUKÁCH, ANEB NA OCHRANĚ ZÁLEŽÍ.

Sluneční paprsky narušují povrchovou vrstvu vlasů, a zároveň pronikají k buňkám, vytvářejícím melanin, díky čemuž se barvivo uvnitř vlasu rozpadá a vlasy začínají šisovat, blednout, křehnout, matnět a ztrácet vodu. Zde začíná jádro problému. Pokud vlasy nechráníme před slunečním zářením, pomalu začnou oslabovat a pro “letní škodné”, kterými jsou prach, sůl a chlór je pak mnohem snazší do vlasů proniknout, usadit se v nich a následně je ještě více oslabit a vysušit.

Proto je již při slunění důležité používat UV ochranné vlasové krémy a séra, které nejen, že vlasy ochrání a dodají jim potřebnou dávku vitamínů, ale zároveň budou díky nim mnohem snadněji rozčesatelné. Pro rozčesávání vlasů doporučujeme speciální rozčesávací kartáče, kterými můžete pročesávat i vlhké, ochrannými produkty ošetřené vlasy celý den, aniž byste je poškodili.

Pak přichází na řadu pravidelná kosmetická vlasová péče, která by měla být vhodně zvolená také pro letní měsíce. Je důležité, aby obsahovala šampon vhodný pro každodenní používání, obsahující aktivní činidla, která “letní škodné” z vlasů šetrně odstraní. Dále regenerační masku s vysoce hydratačními účinky, ideálně s UV ochranou, která vlasy bez zatížení ošetří, zregeneruje a dodá jim pořádnou dávku vitamínů, proteinu a ztracené vody a připraví je na další slunění.

A nakonec přichází to nejdůležitější, naučit se, jak a kdy všechny tyto produkty a kartáče používat a osvojit si techniku, správného mytí, foukání a žehlení vlasů.

Každodenní vysoušení a mytí vlasů v letních měsících vlasům neuškodí, pokud budete používat správnou péči a termoochranné přípravky a vlasy důkladně, opakuji důkladně před žehlením a kulmováním vysoušet fénem! Kontaktní tepelná úprava vlhkých vlasů, žehličkou, krepovačkou i kulmou zbytkovou vodu ve vlasech totiž uvaří vlasy popraskají a vy se dobrovolně vydáváte na cestu za mechanickým poškozením vlasů. A to je škoda.

VYZKOUŠEJTE TROJKOMBINACI PRODUKTŮ Z ŘADY MIRACLE OD MAXXelle SPLŇUJÍCÍ VŠECHNA VÝŠE ZMIŇOVANÁ KRITÉRIA.

 

MIRACLE ALL IN ONE, vyživující, termoochranný, krémový spray s UV ochranou a dalšími benefity.

 

KOUPIT MIRACLE SPRAY

 

REGENERATING, jemný šampon pro vlasy a tělo určený pro každodenní používání, obsahující aktivní činidlo vymývající "letní škodné."

 

KOUPIT REGENERATING

REPAIR, hydratační masku regenerující vlasové vlákno s UV ochranou.

 

KOUPIT REPAIR

 

KOUPIT ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK SUMMER MIRACLE

 

 

Za krásné a zdravé vlasy bez poškození,

PETRA z Detailu!

Zpět do obchodu