ZELENÉ BLOND VLASY Z BAZÉNU JIŽ BUDOU MINULOSTÍ.

JSEM ZELENÁ ANEB PROČ MÁME ZELENÉ VLASY Z BAZÉNU A JAKÝM ZPŮSOBEM SE JEJICH ZEZELENÁNÍ MŮŽEME PREVENTIVNĚ BRÁNIT? 

Jako profesionálům se nám již mnohokrát stalo, že nám volala zoufalá klientka a popisovala, jak se po odbarvení vykoupala v bazénu a zezelenaly jí vlasy.

Důvodem zezelenání vlasů a to nejen u blondýnek, u těch to je ale viditelné na první pohled je hned několik.

Většina z nás si myslí, že za zezelenání barvy vlasů může chlor, který se v hojném množství používá v bazénech pro udržení perfektní čistoty vody. Chlor čistí a dezinfikuje vodu, což je samozřejmě známý fakt. Málo kdo už ale zná jeho dopady na vlasy a vlasovou pokožku. V přímém kontaktu s nimi vysouší chlor pokožku hlavy a vlasová vlákna a rozpouští jejich přirozenou ochrannou bariéru. To spolu s používáním nesprávné péče vede ke ztrátě přirozeného mazu pokožky hlavy, dehydrataci a následně vyšší poréznosti vlasů. Vlasy se během několika minut stávají mnohem náchylnější na absorbování látek se kterými přijdou do styku a toho pak v bazénech využijí zoxidované molekuly kovů obsažené ve vodě (v našem případě sloučeniny mědi) které se nahromadí na povrchu vlasů. Právě tyto zoxidované molekuly způsobují nežádoucí zezelenání. Vlasy při přímém kontaktu s těmito molekulami absorbují “zelenou barvu”, vzniklou oxidací mědi, kterou způsobuje chlor (je to vlastně takový nekonečný začarovaný kruh mezi poničenými vlasy a mdlými, nepěknými blond odstíny).

Z toho nám vyplývá, že samotný chlor sice na zezelenání vlasů nemá přímý vliv. Je ale zodpovědný za jednodušší proniknutí a navázání zoxidovaných molekul kovů do vlasů a zároveň za jejich samotnou oxidaci.

 

POKUD CHCETE TOMUTO JEVU ZABRÁNIT, DOPORUČUJEME: 

♥ Pečovat o vlasy profesionální vlasovou kosmetikou určenou pro letní období.

 → VIZ NÁŠ PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK ←

♥ Ošetřovat  vlasy vlasovými séry, oleji nebo krémy uzavírajícími vlas, jejichž aplikací před vstupem do bazénu vytvoříte ve vlasech bariéru chránící před proniknutím nežádoucích látek.

♥ Vždy před vstupem do bazénu namáčet vlasy vodou z řádu. Vlasy nasycené čistou vodou totiž umocní produkty vytvořenou ochrannou bariéru a pro chlór a následně pak i zoxidované molekuly kovů je mnohem těžší do vlasů proniknout.

♥ Oplachovat vlasy vodou z řádu také po každém koupání v bazénu, abyste případné, na povrchu nahromaděné nežádoucí chemikálie okamžitě odstranili.

♥ Umývat vlasy jemným šamponem určeným pro každodenní používání, obsahující aktivní činidlo vymývající nežádoucí v bazénu obsažené chemické látky, kterým po celém dni koupání se v bazénu šetrně vyčistíte vlasy i vlasovou pokožku.

♥ Na závěr vlasy ošetřit regenerační, hydratační maskou s UV ochrannou, doplnit ztracené živiny, protein a v létě tolik potřebnou hydrataci.

♥ Nezapomínejte také na zvýšený pitný režim a správné zásady mytí, sušení a závěrečného stylingu.

 

Užijte si krásné slunečné dny.

Pro krásné blond odstíny v létě, Petra z Detailu.

Zpět do obchodu